Grunto ir vandens valymas - HydroBreak

Dabar įmanoma naudoti šiuolaikinę technologiją – HydroBreak®, kad teršalai iš užteršto dirvožemio, grunto ar vandens būtų pašalinti in-situ (taršos vietoje). Kiekviena situacija yra individuali, tačiau pritaikius elementarią metodiką, tai galima atlikti labai greitai ir su mažais kaštais.

HydroBreak® buvo sukurtas taip, kad suskaidytų angliavandenilius į aplinkai saugius junginius, visiškai jai nepakenkdamas. Skilimui įvykti taip pat reikalingas deguonis ir bakterijos. Šias dvi sudedamąsias proceso dalis gauname iš aplinkos. Daugumoje situacijų deguonies ir bakterijų yra pakankamai, kas leidžia HydroBreak® greitai suskaidyti naftos produktus iki priimtino lygio.

Naudojant HydroBreak® grunto valymo darbams atlikti pirmiausia reikėtų identifikuoti kokio masto yra problema, koks užterštumo lygis. Taip pat svarbu žinoti kiek giliai gali būti įsiskverbę teršalai. Jeigu naftos produktai yra giliau negu 1 metras, terpėje bus anaerobinės sąlygos (nebus deguonies), tokiu atveju, kad deguonis patektų, teršalai turės būti iškasti mechaniškai. Eiliniam valymo procesui naudojant HydroBreak® galime daryti prielaidą, kad teršalai iki 1 metro gylio yra apdorojami.

Atliekant vandens valymo darbus reikėtų žinoti kokio pobūdžio yra tarša ir kur ji, nuo to priklausys kokią metodiką reikės taikyti. Naudojant HydroBreak® galima valyti naftos produktus atviruose vandens telkiniuose, išsiliejimus jūrose, balastinį vandenį laivuose, nuotekas ar bet kokį kitą angliavandeniliais užterštą vandenį.